вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Nieadekwatnie zabezpieczone sztachety drewniane szybko się psują i mogą nieodwracalnie zgubić swój dotychczasowy urok i własności. Decydując się na używanie drzewa na płot warto poznać typy pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy upajać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące płot z drzewa powinno się rozpocząć od odpowiedniego oraz starannego przygotowania materiału na płot, bo od tego uzależniony jest wynik końcowy naszych prac. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji oraz ozdoby ogrodzeń z drzewa istotne jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi objawów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież owadami. Kiedy konserwujemy już nasze płot przed postępem biokorozji, trzeba nanieść kolejne amalgamaty, które asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni ogrodzenie od wewnątrz, ale nie utworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Zabezpieczone w ten sposób płot zostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w wypadku impregnatu zabezpieczy płot przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drewna były trwałe trzeba poświęcić im wiele uwagi i opieki.

Kompletnie inaczej jest w wypadku płotów z plastiku. Ów rodzaj ogrodzeń jest w całości odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają także biokorozji wskutek tego dogadzają swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий