пятница, 22 апреля 2016 г.

Mało elementów wyraźnie nie podkreśli linii trawy albo rabaty jak małe żywe ogrodzenie.

Niezmiernie wysokie, bowiem ponad dwumetrowe ogrodzenie stanowi barierę nie do przejścia, natomiast w przypadku potrzeby przesłania okoliczne domy i ulice. Żeby stworzyć taki parkan rośliny sadzimy naokoło krawędzi posiadłości. Jeżeli mamy pod dostatkiem miejsca, w największym stopniu „ekonomiczny" będzie żywopłot o pokroju normalnym, np. z leszczyny, która ponadto daje orzeszki. Gdy pragniemy ażeby nasze roślinne ogrodzenie było niezmiernie strzeliste zaś zarazem cienkie to w cieniu można je ukształtować z wiązu powszechnego, grabu pospolitego względnie klonu. Należy pamiętać jednakże, że jak rośliny nas przerosną, ich obcinanie może być dosyć utrudnione.

Nic wyraźnie nie zaznaczy linii trawy lub kwietnika jak niskie żywe plot.

W cieniu, gdzie zarówno trawa, jak i kwiaty często nie mogą dobrze wzrastać w określonych miejscach, niskie drzewa zdołają utrzymać zielone zaplecze w ryzach ewentualnie zastawią gołe placki gleby. Dobrze ukształtowany niewielki żywopłot sam notabene wystarczy za dekoracje ogrodu. Na zielone ploty Poznań nadaje się porzeczka alpejska i bukszpan. Na wiosnę tylko ploty formowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych gałązkach, których się już nie redukuje), nie tak obficie jak na słońcu, lecz przecież w mrocznych kącikach każdy kwiat jest widoczny. Jesienią zaś przystrajają je zgrabne jabłuszka, jakie wolno przerobić na przetwory.

Niskie bądź duże roślinne ploty można uzyskać z drzew iglastych.

Niestety, rośliny z tej klasy są o wiele droższe niż rośliny liściaste. Z nich najlepiej akceptuje brak słońca cis pospolity. Przeważnie szeroko się rozrasta oraz należny go obcinać, jednakowoż jego metamorfozę Fastigiata Robusta jest dozwolone pościć pojedynczo.Powinien się ekspresowo dojrzewał natomiast uchowa filarowy zarys.

Jeśliby wasz zaułek jest nadzwyczaj zacieniony, należałoby aby żywy parkan rozświetlić kolorowymi kropkami. Niektóre z cienioznośnych modeli maja przemianie o złotawych albo tęczowych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr zwyczajny Aureum zasną dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co zgodność z rzeczywistością ich jasne barwy są najbardziej zgrabnego w słońcu, jednakowoż nawet w śladu korona drzewa pozostają wcale jasne, w pewnej mierze oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий